KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11525172

nr 1152 5172

Sven Kumlin

(1892-1967), Sverige

Oljemålning, Signerad och daterad 1936, Fiskeläge, 42x54

Kondition: saknar ram

Sven Kumlin, svensk målare född i Ockelbo 1892, död 1967.

Utrop:

600 kr

måndag 11 december 2017
kl 18:57:46

Sven Kumlin

Läs mer om Sven Kumlin